Nové Zámky - album

Nové Zámky Fotoalbum

piatok 29. novembra 2013

Medzičas s Bastardom

Blogspotový editor mi prezrádza, že takmer denne moji pravidelní čitatelia a návštevníci otvárajú historickú ságu Bastard. Prvú tretinu som už dokončila a dostávam sa k častí, ktorá už nadväzuje aj na môj život, resp. na život mojich priamych predkov, starého otca a otca. Tak ako aj v prvej časti, aj tu pôjde ruka v ruke realita s historickou fikciou. To, čo sa stalo, bude premiešané s mojou predstavou, aké by to bolo, keby sa to stalo inak.


Na ďalšiu časť si však musím dať prestávku, už bude ďaleko intímnejšia a osobnejšia, ako tá prvá. Nie, nesľubujem žiadne chválospevy, na nikoho, je to sága plná zrád a klamstva. No ženy, čo v nej vystupujú, či to už bola moja praprababka Pavlínka, nevlastná prababka Violka, alebo babička Justínka, boli ženy, ktoré si zaslúžia označenie femme fatal. Vždy vedeli stáť na vlastných nohách. Vzoprieť sa osudu. Nebyť pijavicami na živote inych, ale žiť ten svoj vlastný. Odísť od mužov, čo ich týrali, vzbúriť sa, rozviesť sa - a to v časoch, keď bola žena ekonomicky celkom závislá na svojom manželovi a rozvod nemožná vec.

Teraz však mám medzičas. Napíšem  možno niečo iné. Niečo krátke, slnečné, jasné. Možno o krásnom bielom kvete, ktorý mi tróni na stolíku pri okne. Dostala som ho spolu s knižkou na narodeniny od svojej milovanej polovičky. Amarelys. Nie je prvý a verím, že ani posledný. Pred štyrmi rokmi som dostala podobný. Bol červený a kvitol dva krát do roka. Tento je biely.
Aj biely amarelys rozpráva svoj príbeh, svoju ságu. O dlaniach, čo vedia krásne hladiť... :-)
Ale to už sem nepatrí...