Nové Zámky - album

Nové Zámky Fotoalbum

utorok 10. septembra 2013

Pre Cezmínu...

Priezračne čisté a do srdca sa vrývajúce pramienky čírych slov prúdiacich zo srdca plného lásky, pochopenia, spontánnosti, radosti, bôľu aj žiaľu - tak to je naša, po domácky povedané jej meno, Zuzka Kuglerová. Jej knihy dýchajú na človeka históriou času našich predkov a jej rozprávky sú doslova pohladením detských srdiečok. Hlboko sa skláňam nad jej tvorivou fantáziou a hlavne húževnatosťou a vytrvalosťou s akou tvorí svoje diela v dnešnej nie veľmi prajnej dobe.






Nájsť na internete o sebe takéto slová, tak to poteší. veľmi.
Ani neviem, kto ich písal. Fotku som síce našla a akosi som vydedukovala, že tá milá pani, ktorá tak krásne charakterizovala moju tvorbu, si dala prezývku Cezmín, no všetko ostatné je pre mňa veľká biela neznáma. Snáď okrem faktu, že pani Cezmínka má vrúcny vzťak k slovenskej literatúre a jej tvorcom, resp. i autorom.

V čase, keď človeka bolí každé jedno písmeno, ktoré položí na papier, resp. na obrazovku, keď vidí, ako nad svetom vládne moc peňazí, ako sa chamtivosť snaží zvíťaziť nad pochopením a láskou, sú takéto slová vzácnosťou. Aspoň pre mňa. Pretože si uvedomujem, čo mi dávajú: pocit, že niečo je dôležitejšie, ako mať majetky, peniaze, moc. Dôležitejšie je mať čisté srdce. To o ktorom pani Cezmínka píše.

Som rada, že som jej blog objavila. Prajem všetkým svojim čitateľom, aby ho našli tiež.
Je tu: http://seniorka.szm.com/Sucasni-autori.htm

Vám, pani Cezmínka, posielam jedno veľké  Ď A K U J E M!